Styrelse och kontaktpersoner

På årsmötet i Stockholm 2019-04-04
valde Gröna Seniorer riks följande styrelse:

LEDAMÖTER

ERSÄTTARE

Gruppmejl
Styrelsen: GSr-Styrelse_grupp@mp.se
Valberedningen: GSr-valberedning@mp.se

Gröna Seniorer är en organisation för MP-medlemmar som fyllt 55.
Yngre personer är med som stödmedlemmar.
Adress: Gröna Seniorer, c/o Miljöpartiet, Pustegränd 1-3, 118 20 Stockholm.

Om hur man blir medlem i Grön Seniorer, kan du läsa på http://gronaseniorer.nu/medlemskap

KONTAKTPERSONER

Gröna Seniorer i STOCKHOLMSREGIONEN:
Sammankallande: Margareta Randwall, 073-521 27 76  mrandwall@outlook.com

Gröna Seniorer i region SKÅNE:
Språkrör: Anna-Maria Myszka-Gustafsson, 0725 52 46 75 myszka.annamaria@icloud.com

Gröna Seniorer Väst
(Halland och västra Götaland)
Ordförande: Hillevi Werring, 070-770 03 63. werringh@telia.com
Ordförande: Mikael Malm, 076-105 94 74. mikael.malm.1950@gmail.com

KONTAKTPERSONER, uppdelade på ort

BOLLNÄS:
Britt-Marie Rosenqvist, britt-marie.rosenenqvist@mp.se

GÖTEBORG:
Ingrid Bergman, Ingrid.bergman@telia.com 0705- 926264

GÖTEBORG/VÄSTRA FRÖLUNDA:
Mikael Malm,  mikael.malm.1950@gmail.com, 076-105 94 74

HUDDINGE:
Barbro Lind, bali@loom.se, 070-871 13 65

JÄRFÄLLA:
Agnita Wärn, karinanita@live.com, 0723-982784

KARLSTAD:
Birgitta Westlund,  v.birgitta@telia.com, 054-15 42 67, 073-320 55 01

KRAMFORS:
Rolf Andersson, rolf.andersson@mp.se, 070-1904421

KRISTIANSTAD:
Karin Petersson,petersson.ak@telia.com,  072-241 36 09, 044-126937

KUNGSBACKA:
Lars-Anders Lundberg, trissen14@gmail.com, 0300-143 27,

LOMMA/MALMÖ:
Jan Rydén, jan.ryden2016@gmail.com,  073-0260980

LYCKSELE
Rickard B Hansson rickard.hansson@mp.se, 070-30 90 143

MÖLNDAL:
Laila Åkerberg, laila.akerberg@swipnet.se, 031-7765833

NACKA:
Eva Hellung Strohl, eva.hellung.strohl@minmail.net, 08-7164120.
070-2720660

NORRKÖPING:
Kerstin Sundquist, kerssund@gmail.com0125-13067,   070-2791837

NORRTÄLJE:
Bengt Annebäck, bengt.anneback@gmail.com,  070- 550 71 90, 0176-197 14

NYNÄSHAMN:
Bengt Holwaster, bengt.holwaster@hem.utfors.se, 08-53040344, 073-6141271

NÄSSJÖ:
BrittMarie Jurlén, djurfarmen1@gmail.com, 0700-934996

SIGTUNA:
Eva Haglund eva.e.haglund@gmail.com

STOCKHOLM:
Eivor Karlsson, eivor.karlsson@comhem.se, 08-6732013
Vivianne Gunnarsson, vivianne.gunnarsson@politik.sll.se, 070-3520355
Åke Askensten, ake.askensten@comhem.se, 070-1714846

STRÖMSTAD:
Anita Rylander,  rylanderanita@gmail.com, 070-688 89 57

SUNDBYBERG:
Kerstin Slåneteg, kerstin.slaneteg@glocalnet.net, 08-6279745

SUNDSVALL:
Bengt Nilsson, bengt.e.n@telia.com, 060-612206, 070-3701092

TIDAHOLM:
Karin Olofsson, karin.olofsson@epost.tidanet.se, 070-222 33 23

ULRICEHAMN:
Ingegerd Borg-Saviharju ibosav@msn.com, 070-209 44 87

ÖCKERÖ:
Sylke Sandberg, 070-526 15 42


Vill du bli kontaktperson? Mejla gronaseniorer@mp.se eller ring någon av språkrören